Звіт роботи табору відпочинку 2019


Звіт про роботу пришкільного табору відпочинку
з денним перебуванням «Веселка» на базі Лозуватської ЗШ І-ІІ ст.

Пришкільний табір відпочинку з денним перебуванням «Веселка» працював на базі Лозуватської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів. Він створений з метою реалізації права кожної дитини на повноцінний відпочинок, оздоровлення, забезпечення змістовного дозвілля, задоволення інтересів і духовних запитів відповідно до індивідуальних потреб дітей в літній канікулярний час.
Виховна робота в таборі поєднує відпочинок, працю, спорт та пізнавальну, естетичну, екологічну, оздоровчу діяльність.
Основним змістом виховної діяльності табору є забезпечення необхідних умов для змістовного відпочинку, організації дозвілля дітей і підлітків, формування здорового способу життя, творчого і духовного розвитку.
Для виконання вище зазначеної мети було передбачено і вжито заходи щодо створення умов для повноцінного літнього відпочинку та зайнятості дітей, а саме:
1. Організовано роботу літнього пришкільного табору на базі Лозуватської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів з 31.05.2019 р. по 20.06.2019 року - начальником пришкільного табору призначено Ківенко Н. В.
2. Проведена необхідна організаторська робота щодо своєчасної підготовки та проведення відпочинку дітей влітку 2019 року.
3. Активізовано роботу педагогічного колективу школи з організації змістовного дозвілля дітей під час канікул, розроблені конкретні плани роботи з дітьми на літні канікули і забезпечено їх виконання.
4. Забезпечено залучення до роботи з дітьми в таборі педагогічних кадрів: старшого вихователя, вчителів-вихователів, музичного керівника, інструктора з фізичного виховання.
5. Вжито заходів, спрямованих на безпечне перебування дітей у пришкільному таборі, підвищена відповідальність працівників, вихователів за життя і здоров’я дітей, приділено особливу увагу профілактиці дитячого травматизму та запобіганню нещасним випадкам.
6. З працівниками пришкільного табору проведено інструктаж про відповідальність за збереження життя і здоров’я дітей під час відпочинку та оздоровлення. Відповідальність за збереження життя і здоров’я вихованців була покладена на вихователів табору.
Пришкільний табір працював з 31.05.2019 року по 20.06.2019 року в одну табірну зміну. Зарахування дітей до табору здійснювалося на основі заяв батьків.
Враховуючи вікові особливості дітей, створено 3 загони:
§  1-й загін “Бджілка” – 1 – 2, 8  класи.
§  2-й загін “Українці” – 3 – 4  класи.
§  3-й загін “Адреналін” - 5, 6, 7, класи.
Всього за період з 31.05.2019 р. по 20.06.2019 року у літньому пришкільному таборі оздоровлено —52 дітей, з них:
·        Дітей багатодітних сімей – 8.
·        Дітей малозабезпечених сімей – 8 .
·        Дітей – чорнобильців – 2.  
·        Дітей які перебувають на диспансерному обліку - 8.
Для роботи в пришкільному таборі відпочинку директором школи затверджено пакет документів:
*    списки дітей, які перебувають у таборі;
*    списки працівників табору;
*    графік роботи вихователів;
*    план роботи пришкільного табору;
*    режим роботи пришкільного табору;
*    інструкція з охорони праці під час організації та роботи пришкільного табору “ Веселка”;
*    посадова інструкція начальника пришкільного табору;
*    посадова інструкція вихователя пришкільного табору;
*    посадова інструкції музичного керівника;
*    посадова інструкція інструктора фізичного виховання;
*    посадова інструкція практичного психолога;
*    посадова інструкція медичного працівника;
*    посадова інструкція працівників харчоблоку, кухаря;
*    посадова інструкція прибиральниці;
*    посадова інструкція водія автобуса.
Для працівників табору встановлений п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями.
Для роботи табору було виділено три ігрові кімнати. В розпорядженні вихованців були: спортивний зал для проведення ігор та конкурсів, їдальня, внутрішні туалети, майданчик для проведення лінійок, змагань, розваг та ранкової зарядки.
Для здоров’я дітей важливі повноцінне харчування, рух, відпочинок. Було організовано повноцінне дворазове харчування в їдальні школи. Харчування здійснювалося за рахунок держави та спонсорів. На кожну дитину в день витрачалося  31грн. (державні – 25 грн., спонсорські – 6 грн.). Також батьки допомагали з оплатою екскурсійних поїздок.
Особливу увагу в роботі табору було приділено організації дозвілля та змістовного відпочинку дітей. Робота планувалась та проводилась за такими напрямками: патріотичний, фізкультурно-оздоровчий, екологічний, художньо-естетичний та духовний.
Щоденна робота табору розпочиналася з ранкової зарядки та організаційної лінійки, на якій вихованці табору ознайомлювалися з планом роботи на день і презентували свої загони. Життя у таборі було насичене різноманітними подіями.
Найцікавішими та незабутніми були поїздки.
За період оздоровлення  було здійснено 7 екскурсійних поїздок:
1. 03.06.2019 року місто Мала Виска (парк відпочинку) –за позабюджетні кошти – 28 вихованців;
2. 05.06.2019 року смт Смоліне (ігровий майданчик) — за позабюджетні кошти – 28 вихованців;
3. 06.06.2019 року місто Мала Виска (краєзнавчий музей, РБДЮТ) – за позабюджетні кошти – 30 вихованців;
4. 07.06.2019 року місто Чигирин  – за позабюджетні кошти – 24 вихованці;
5. 14.06.2018 року місто Мала Виска (місцевий парк відпочинку) – за позабюджетні кошти – 27 вихованців;
6. 18.06.2019 року місто Кропивницький (піцерія, дендропарк); - за позабюджетні кошти -  24 вихованці;
7. 19.06.2018 року місто Мала Виска (парк відпочинку) – за позабюджетні кошти –27 вихованців.
Кожен день у таборі був насичений. Вихователі проводили наступні заходи: свято відкриття табірної зміни; ігрова програма «Свято дитинства» до Дня захисту дітей; фотовиставка карикатур «Моя посмішка»; конкурс малюнка «Збережемо планету разом»;  «Караоке в Лозуватці»; усний журнал «Звідки взялась картопля»; виготовлення листівок для друга; рухливі ігри на свіжому повітрі;  виготовлення плакату «Табір 2019»; вікторина «Кращий знавець українських казок»; пізнавальна гра «Поле чудес»; інсценізація новел
 Горового І. Ф.; конкурс  «Залишаю вам напамꞌять».
Щоденно  проводилася виховні бесіди з правил безпечної поведінки: «Дорога до табору»; «Правила поведінки у транспорті»; «Правила протипожежної безпеки»; «Правила безпечної їзди на велосипеді»; «Правила захисту від комах, кліщів, комарів»; «Правила поведінки у громадських місцях»; «Як зберегти своє здоров’я»; «Сонце і вода»; «Як запобігти отруєнню грибами»; «Безпека удома, якщо ти один».
Для сприяння розвитку талантів проведено майстер-клас «Плетіння фенічок», виготовлення квітів для мами та бабусі.
У таборі  було створено безпечні умови для повноцінного відпочинку та розвитку дітей. Проведено вступний інструктаж та необхідні інструктажі на робочому місці з охорони праці для працівників табору. Для дітей також було проведено вступний інструктаж і щоденно проводилася виховні бесіди з правил безпечної поведінки.
Проводились інструктажі з безпеки життєдіяльності та правил поведінки у таборі, випадків травмувань чи надзвичайних подій не зафіксовано.
Діти багато часу перебували на свіжому повітрі, де відбувалося більшість ігор, естафет, спортивних змагань проводилося на вулиці, мали можливість відпочити і зміцнити своє здоров’я.
Під час роботи табору працівники та діти дотримувались правил техніки безпеки і санітарно-гігієнічних вимог. Всі заходи в пришкільному таборі проводитись з урахуванням особливостей фізичного та розумового розвитку дітей. 
Медичне обслуговування вихованців табору здійснювалось медичною сестрою Геращенко С.В.. Щоденно проводився огляд вихованців, спостереження за станом їх здоров’я, контроль за дотриманням режиму дня.
Медичний працівник брав участь у проведенні екскурсій, організації харчування дітей.
На лінійці, присвяченій закінченню табірної зміни, були нагороджені і відзначені найбільш активні учасники табору та переможці  ігор, підведено підсумки, дано настанови на літні канікули.
Взагалі, життя у таборі дітям запам’ятається надовго, і вони неодноразово захочуть бути його активними учасниками. кожен день життя табірної зміни допомагав дітям зрозуміти, що потрібно бути спритними і сміливими, дружніми і чесними, добрими і творчими.

Комментариев нет:

Отправить комментарий